o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

Matthew Perry

Matthew Perry

Matthew Perry

Jméno: Matthew Langford Perry
Výška: 183 cm
Datum narození: 19.8. 1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Rodiče: Suzanne Jane Louise Morrison (žurnalistka a bývalá tisková mluv?í kanadského premiéra), John Bennet Perry (herec)
Významné filmové role: Vražedné vztahy (1993), Jen blázni spěchají (1997), Málem hrdinové (1998), Tři do tanga (1999), Můj soused zabiják (2000), Sloužit Sáře (2002), Můj soused zabiják 2 (2004), The Ron Clark Story (2006),  Zmatená duše (2007), Vyletět z hnízda (2008),  Znovu 17 (2009)

Koníčky: tenis, hokej, softbal, videohry

Po rozvodu rodičů, který proběhl ještě před jeho prvními narozeninami, vyrůstal Matthew s matkou v kanadském Ontariu a dodnes má tak kanadské i americké občanství. V mládí byl nadějným tenistou a ještě v 15ti letech,  kdy se přestěhoval k otci do Los Angeles, se rozhodoval mezi kariérou profesionálního tenisty a herectvím, které bylo jeho velkým koníčkem. Nakonec zvítězila jeho láska herectví, kterému se začal intenzivně věnovat během studií na střední škole, kde si už zahrál v několika divadelních představeních a rovněž získal první menší roli ve filmu.

Otec si přál, aby Matthew šel na vysokou školu, ale ten krátce po ukončení středoškolských studií získal jednu z hlavních rolí v seriálu Druhá šance a na univerzitu nenastoupil. Po této roli účinkoval Perry v několika nepříliš úspěšných seriálech a televizních filmech, až konečně v roce 1994 získal roli Chandlera Binga v seriálu Přátelé, která dramaticky ovlivnila jeho kariéru. Osobitý humor Matthewa Perryho se uplatnil nejen při natáčení Přátel, kdy mnohé Chandlerovy hlášky mu vložil do úst sám jeho představitel, ale je známo, že tento herec i ve svých pozdějších rolích úspěšně improvizoval.

V roce 1997, ještě během natáčení přátel, se Matthew léčil ze závislosti na Vicodinu. Později měl problémy i s methadonem a alkoholem a absolvoval další léčby. Svůj boj s drogami a alkoholem nakonec vyhrál a nyní bojuje pouze se závislostí na videohrách. Kvůli této zálibě musel před rokem absolvovat sérii injekcí, jelikož mu intenzivní hraní způsobilo silné bolesti ruky.

Matthew Perry je dodnes starým mládencem, ale mezi jeho bývalými partnerkami figurují zvučná jména z herecké branže jako např. Julia Roberts, Elizabeth Hurley, Renée Zellweger nebo Meg Ryan. Momentálně žije sám v Kalifornii a ohledně budoucí přítelkyně prohlásil, že musí rozhodně sdílet jeho vášeň pro videohry.

Matthew momentálně pracuje na novém komediálním seriálu Mr. Sunshine, jehož premiéra se chystá na rok 2011. Ztvární zde hlavní roli Bena Donovana, manažera druhořadé sportovní arény, který se po čtyřicítce rozhodne přehodnotit svůj život.

Odkazy:

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001612/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Matthew_Perry

CSFD.cz: http://www.csfd.cz/herec/459-matthew-perry/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/proste-chandler-alias-matthew-perry/

Štítky: , , , ,

| Herci, Osobní život herců | 4. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena