o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

Matt leBlanc

Matt LeBlanc

Matt LeBlanc

Jméno: Matthew Steven LeBlanc
Výška: 172 cm
Datum narození: 25. 7. 1967
Místo narození: Newton, Massachusetts, USA
Rodiče: Patricia Grossman (vedoucí kancelá?e), Paul LeBlanc (mechanik)
Významné filmové role: Ed (1996), Ztraceni ve vesmíru (1998), Charlieho andílci (2000), Komando v sukních (2001), Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)
Koníčky: fotografování, adrenalinové sporty, automobilové závody

Po rozvodu rodičů vyrůstal Matt se svou matkou, původem Italkou, ke které má dodnes silný vztah a sám o sobě s hrdostí prohlašuje, že je maminčin mazánek. V osmi letech dostal svou první motorku a od té doby snil o kariéře motocyklového závodníka, s kterou však silně nesouhlasila právě jeho matka, a tak se mladý Matthew dal na studium truhlařiny. Po absolvování střední školy se Matt přestěhoval za svým otcem na Floridu, kde se živil jako fotomodel a rovněž pózoval pro magazín pro gaye. Po Floridě zamířil Matt do New Yorku, kde začal brát hodiny herectví a krom modelingu se uplatnil i v televizní reklamě. Účinkoval rovněž v reklamě na kečup Heinz, která v roce 1987 získala Zlatého lva na filmovém festivalu v Cannes.

Svou první televizní roli dostal v seriálu TV 101, který však trval pouze jednu sezónu. Následně se objevil ve videoklipu Jon Bon Joviho a Alanis Morissette a účinkoval v několika epizodách seriálu Ženatý se závazky i v jedné epizodě erotických Deníků červených střevíčků. Po několika rolích v méně úspěšných seriálech a televizních filmech přišla nabídka na účinkování v seriálu Přátelé. Matt na casting nepřišel zrovna nejlepší kondici, den před tím se opil, upadl a dorazil nejen lehkou kocovinou, ale i škrábancem na nose. I tak v konkurzu uspěl a byl obsazen jako neodolatelný Joey Tribbiani. Jakožto jedna z nejoblíbenějších postav seriálu měl Joey po skončení Přátel samostatný seriál se stejnojmenným názvem, který ovšem zdaleka nedosáhl úspěchu svého předchůdce.

Matt leBlanc si často stěžoval, že ho lidé mylně považují za stejného prosťáčka jako je Joey, jedno měl ale se svou seriálovou postavou společné, a to je sukničkářství. Kromě jeho vztahu s herečkou Minnie Driverovou nebo Kate Hudsonovou je znám i jeho poměr s pornoherečkou Jennou Jamesonovou a četné známosti se striptérkami.  V roce 2003 se však oženil s bývalou modelkou Melissou McKnight, se kterou se ovšem o 3 roky později rozvedl. Během manželství počali dceru Marinu, která se narodila s vrozeným nezhoubným nádorem na mozku, který způsobuje poruchu motoriky a občasné záchvaty. Nyní žije Matt Kalifornii se svým psem, kterého pořídil z útulku za 40 dolarů a údajně stále udržuje vztah s bývalou kolegyní ze seriálu Joey Andreou Anders, se kterou začal chodit krátce po rozvodu.

Od skončení seriálu Joey se Matt leBlanc neobjevil na obrazovkách ani na plátnech kin, to se však brzy změní, jelikož nyní připravuje seriál Episodes, kde si zahraje sám sebe. Děj pojednává o fiktivní slavné britské komedii, která se má v Americe natočit jako sitcom a Matt leBlanc je vybrán pro roli původně ztvárněnou vzdělaným britským hercem.

Odkazy:

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001455/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Matt_LeBlanc

CSFD.cz: http://www.csfd.cz/herec/433-matt-leblanc/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/proutnik-joey-jako-matt-leblanc/

Štítky: , , , ,

| Herci, Osobní život herců | 10. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena