o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow

Jméno: Lisa Marie Diane Kudrow
Výška: 173 cm
Datum narození: 30. 7. 1963
Místo narození: Encino, Kalifornie, USA
Rodiče: Nedra Kudrow (zaměstnankyně cestovní kanceláře), Lee Kudrow (lékař)
Významné filmové role: Nenarozený (1991), Romy a Michele (1997), Hlídači času (1997), Všichni moji muži (1998), Přeber si to (1999), Zavěste, prosím (2000), Šťastná Čísla (2000), Přeber si to znovu (2002),  Wonderland Masakr (2003), Modrý maskot (2007),  Hotel pro psy (2009)
Koníčky: počítačové hry, hraní na kytaru, kulečník

Lisa je nejmladší ze čtyř dětí a její p?edkové pochází z Běloruska. Už na střední škole ji zaujalo herectví, ale svá vysokoškolská studia zasvětila biologii. Po absolvování univerzity New Yorku se vrátila zpět do Los Angeles, kde několik let pracovala v lékařském výzkumu se svým otcem, uznávaným specialistou na bolesti hlavy. Zpět k herectví ji přivedl přítel jejího bratra komik Jon Lovitz, který Lise umožnil výstup v slavném komediálním televizním pořadu Saturday Night Live a posléze ji doporučil na konkurz do komediální skupiny The Groundlings. Lisa napoprvé v konkurzu neuspěla a začala zlepšovat svůj komediální talent pod vedením zkušené učitelky improvizace Cynthie Szigeti, díky níž byla do The Groundlings nakonec přijata.

Díky působení v populární komediální skupině začaly přicházet malé seriálové a filmové role. V roce 1992 ztvárnila roli výstřední servírky Uršuly v sitcomu televizní stanice NBC Jsem do tebe blázen. Producenti byli z jejího výkonu nadšeni a doporučili jí konkurz na nově vznikající seriál Přátelé, kde získala roli potrhlé Phoebe a několikrát si zde zahrála i její zlé dvojče Uršulu. Seriál z ní, podobně jako z jejích hereckých kolegů, udělal hvězdu a otevřel jí cestu k zajímavým filmovým rolím.

Lisa je stejně jako Phoebe vegetariánka, ale to je asi jediné, co mají společného, dokonce i na kytaru umí Lisa na rozdíl od Phoebe opravdu hrát. Její osobní život není nijak bouřlivý, znám je její krátký vztah s komikem a moderátorem Conanem O’Brienem, ale v roce 1995 se jako první z „Přátel“ provdala za francouzského reklamního manažera Michela Sterna. Lisa prozradila, že před svatbou byla ještě panna, jelikož její matka jí prý vštěpovala, že její nevinnost bude krásným dárkem pro budoucího manžela. Michel s Lisou žijí Los Angeles a mají spolu syna Juliana Murraye. Kvůli synovi vzala roli v dětském filmu Hotel pro psy, protože její dřívější filmy pro něj ještě nejsou vhodné.

Lisa bude brzy k vidění ve vedlejší roli teenagerské komedie Easy A o nepopulární studentce, která předstírá ztrátu panenství, aby si mezi vrstevníky vylepšila reputaci. S teenagery si zahraje i v chystaném hudebním filmu Will o outsiderovi, který založí rockovou kapelu a snaží se zvítězit ve školní hudební soutěži. Lisa Kudrow zde ztvární roli matky hlavního hrdiny a ve filmu se možná objeví i David Bowie.

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001435/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lisa_Kudrow

CSFD.cz: http://www.csfd.cz/herec/559-lisa-kudrow/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/potrhla-lisa-kudrow-alias-phoebe/

Štítky: , , , ,

| Herci, Osobní život herců | 25. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena