o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Rodné jméno: Jennifer Joanna Aniston
Výška: 168 cm
Datum narození: 11.2.1969
Místo narození: Sherman Oaks, Kalifornie, USA
Rodiče: Nancy Dow (modelka, herečka), John Aniston (herec, role Victora Kiriakise v seriálu Tak jde čas)
Významné filmové role: Ona, jedině ona (1996), Perfektní záskok (1997), Tenká růžová čára (1998), Objekt mé touhy (1998), Maléry pana Šikuly (1999), Rocker (2001), Hodná holka (2002), Božský Bruce (2003), Riskni to s Polly (2004), Hra s nevěrou (2005), Co je šeptem…(2005), Zbožňuju prachy (2006), Rozchod! (2006), Marley a já (2008), Management (2008), Láska na druhý pohled (2009), Až tak moc tě nežere (2009), Exmanželka za odměnu (2010)
Koníčky: umění, procházky v přírodě, camping

Jennifer strávila v dětství rok v Řecku, odkud také pochází její otec, poté se s celou rodinou přestěhovala do New Yorku. Jejím kmotrem je Telly Savalas, představitel inspektora Kojaka. Vyrůstání v herecké rodině mělo na Jennifer nesporný vliv a zřejmě nasměrovalo i její budoucí kariéru. V 11ti letech začala navštěvovat prestižní Rudolf Steiner School, kde se krom herectví věnovala i výtvarné tvorbě a její obrazy byly dokonce vystaveny v newyorském Metropolitním muzeu umění. Po absolvování významné High School of the Performing Arts v New Yorku účinkovala v několika divadelních hrách a přivydělávala si mimo jiné jako servírka.

O dva roky později se přestěhovala do Los Angeles, kde také dostala svou první televizní příležitost. Přes nevýznamné seriály a televizní filmy se dostala až k větší roli v hororovém filmu Skřítek, který se však stal naprostým propadákem. Po této nepříjemné zkušenosti Jennifer vážně uvažovala, že skončí s herectvím. Naštěstí se tak nestalo a Jennifer se zúčastnila castingu seriálu Přátelé. Původně absolvovala konkurz na roli Moniky, ale Courtney Cox byla pro tuto postavu vhodnější. Rachel se nakonec stala jednou z nejvýraznějších postav seriálu a jeden čas dokonce módní ikonou, a to zejména díky specifickému účesu, který kopírovaly ženy po celém světě.

Jennifer Aniston se kromě seriálu Přátelé a mnoha dalších rolích v oblíbených filmech zapsala do podvědomí veřejnosti sňatkem Bradem Pittem, s kterým se seznámila během natáčení Přátel. Svého času působili jako hollywoodský pár snů, ale po pěti letech jejich manželství ztroskotalo po té, co se Brad zapletl Angelinou Jolie během natáčení filmu Pan a paní Smithovi. Jenifer těžce nesla tento rozchod a musela vyhledat odbornou pomoc. Další rána přišla, když náhle zemřel její terapeut, který jí pomáhal vyrovnat se s koncem vztahu. Po rozchodu s Bradem Pittem měla vztah s hercem Vincem Vaughnem a zpěvákem Johnem Mayerem. Momentálně žije sama Los Angeles a věří, že brzy konečně potká toho pravého.

Jennifer byla za svůj poslední filmový počin Exmanželka za odměnu velmi nelichotivě kritizována. Přední kritikové jí krom špatného herectví vytkli i to, že byla pro roli už stará. S napětím se tedy očekává její další snímek Just Go With It, který bude mít premiéru v roce 2011 a kde se objeví po boku Adama Sandlera a Nicole Kidman. Ve filmu Adam Sandler, který se bojí závazků, namluví své o mnoho mladší přítelkyni, že je ženatý a když hrozí, že přítelkyně lež prokoukne, přemluví Jennifer Aniston, aby ona a její děti zahráli jeho rodinu. I kdyby Jennifer ve filmu opět neoslnila svým herectvím, alespoň snad bude mít pro roli patřičný věk.

Odkazy:

IMDB.com: http://www.imdb.com/name/nm0000098/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Aniston

CSFD.cz: http://www.csfd.cz/herec/515-jennifer-aniston/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/sexy-janiffer-aniston-jako-rachel-greenova/

Štítky: , , ,

| Herci, Osobní život herců | 8. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena