o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

David Schwimmer

David Schwimmer

David Schwimmer

Jméno: David Larry Schwimmer
Výška: 185 cm
Datum narození: 2. 11. 1966
Místo narození: Astoria, New York, USA
Rodiče: Arlene Colman (právnička), Arthur Schwimmer (právník)
Významné filmové role: Smuteční host (1996), Kozy, kozy, kozičky (1997), Tenká růžová čára (1998), Duane Hopwood (2005), Nula od Nuly pojde (2006)
Koníčky: poker, stolní tenis, basketball

David žil New Yorku pouze do svých dvou let, po té se s rodiči a o rok mladší sestrou přestěhovali do Los Angeles, kde později nastoupil na prestižní Beverly Hills High School. Mezi bývalými studenty této školy figurují zvučná jména jako např. Angelina Jolie, Nicolas Cage nebo Lenny Kravitz. David nebyl na škole moc oblíbený, rád vyvolával potíže a výjimkou nebyly ani rvačky. Ačkoliv exceloval především ve vědních oborech, značně vynikal i na hodinách herectví a na popud svého učitele absolvoval letní herecký kurz na chicagské Northwestern University, kde po ukončení střední školy nakonec začal studovat divadlo, ačkoliv uvažoval i o medicíně nebo právech.

Po absolvování školy založil společně se sedmi spolužáky z univerzity divadelní spole?nost Lookingglass a věnoval se pouze divadelnímu herectví a režii, ale brzy zatoužil i po filmové kariéře, za kterou se vydal zpět do L.A.. První filmovou rolí byl vrah v kritikou zdrceném snímku A Deadly Silence. Následovaly vedlejší role v méně významných seriálech a filmech, než konečně přišla nabídka na účinkování v seriálu Přátelé. Davidovi se nabídka příliš nezamlouvala a původně nechtěl jít ani na casting, ale nechal se přemluvit svým agentem a nakonec přijal roli Rosse Gellera, která mu skvěle padla.

Díky slavnému seriálu začaly přicházet četné filmové nabídky, ale až na pár výjimek se jedná o vedlejší postavy. Svou první hlavní roli ztvárnil ve snímku Smuteční host, kterému dal dokonce přednost před filmemMuži v černém, kde si mohl zahrát parťáka Tommy Lee Jonese. Kromě filmového herectví se David nadále věnuje divadlu a usedá i na režisérské křeslo. Krom několika epizod Přátel a seriálu Joey má na svém režijním kontě i 2 celovečerní filmy – Sladká pomsta, kde si zahráli i jeho rodiče a Maraton lásky.

Co se týče Davidova milostného života, je známo, že měl vztah například s herečkami Mili Avital a Emmanuelle Perret, ale i slavnou zpěvačkou Natalie Imbruglia. Nyní už je dva roky zamilován do o 19 let mladší fotografky Zoe Buckman a v březnu letošního roku oznámil pár zasnoubení. David žije střídavě Los Angeles, Chicagu a New Yorku, aktivně pomáhá obětem znásilnění a bojuje proti zneužívání dětí, rasizmu a za ženská práva.

V nejbližší době se David Schwimmer objeví opět v roli režiséra. Jeho chystaným filmem je temné drama Trust o rodině, která řeší napadení dcery sexuálním násilníkem, roli otce si zde zahraje Clive Owen. David měl rovněž režírovat film The Persuaders, remake akčního seriálu ze 70. let s hvězdným Rogerem Moorem a Tony Curtisem, kde by hlavní dvojici moderní verze sehráli George Clooney a Hugh Grant, ale celý projekt byl bohužel zrušen.

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001710/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Schwimmer

CSFD: http://www.csfd.cz/herec/480-david-schwimmer/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/paleontolog-ross-geller-david-schwimmer/

Štítky: , , , ,

| Herci, Osobní život herců | 23. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena