o autorovi / kontakt / hudym.com

Online přátelé - Vše o oblíbeném seriálu Přátelé, epizody, herci, zajímavosti a mnoho dalšího

Courteney Bass Cox Arquette

Courteney Bass Cox Arquette

Courteney Bass Cox Arquette

Jméno: Courteney Bass Cox Arquette
Výška: 165 cm
Datum narození: 15. 6. 1964
Místo narození: Birmingham, Alabama, USA
Rodiče: Courteney Bass (žena v domácnosti), Richard Lewis Cox (podnikatel)
Významné filmové role: Vládcové vesmíru (1987), Zámotek 2: Návrat (1988), Modrá poušť (1991), Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994), Vřískot (1996), Vřískot 2 (1997), Proč právě já? (1997),  Kurýr (1999), Vřískot 3 (2000),  Zase bude fajn (2001), Láska plná omylů (2001),  3000 mil na útěku (2001), November (2004), Řezník (2006)

Koníčky: rocková muzika, hraní na bicí, renovace domů

Courteney pochází ze čtyř dětí a vždy lpěla na svém otci, proto jí velmi zdrtilo, když se v jejích 10ti letech rodiče rozvedli a ona zůstala s matkou. Stal se z ní rebelující teenager, s kterým to matka a její nový manžel Hunter Copeland neměli vůbec lehké. Po absolvování střední školy nastoupila na studium architektury ve Washingtonu, ale po roce studium ukončila a odjela za kariérou modelky do New Yorku, kde podepsala smlouvu s prestižní modelingovou agenturou Ford a rovněž získala místo sekretářky u hudebního agenta Iana Copelanda, synovce jejího nevlastního otce. I přes velký věkový rozdíl se do sebe zamilovali a na Ianovu radu začala Courteney navštěvovat hodiny herectví.

Prvně se do podvědomí televizních diváků zapsala účinkováním ve videoklipu Bruce Springsteena k písni Dancing in the Dark, který režíroval Brian de Palma. Rovněž účinkovala v několika reklamách, mimo jiné v reklamě na tampony Tampax, kde jako první člověk v historii americké televize řekla slovo menstruace. V roce 1985 přesídlila do Los Angeles, kde získala roli v neúspěšném seriálu Misfits of Science a krátce poté roli po boku Michaela J. Foxe v populárním seriálu Rodinná pouta. Její první velká filmová role byla ve snímku Vládcové vesmíru, který byl však naprostým propadákem. Po té si zahrála v několika dalších nepříliš úspěšných filmech a seriálech, až přišel kariérní zlom díky roli ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, který se stal překvapivě diváckým hitem a díky kterému si jí všimli i tvůrci seriálu Přátelé.

Courteney původně aspirovala na roli Rachel, ale nakonec se ukázalo, že role Moniky jí sedne lépe. Před začátkem seriálu byla mezi svými hereckými kolegy nejznámější tváří, ale až role Moniky z ní udělala skutečnou hvězdu. Ještě během natáčení seriálu Přátelé získala roli v hororu Vřískot a následně i v dalších dvou pokračováních. Tento film měl pro ni i veliký osobní význam, jelikož se během natáčení seznámila se svým budoucím manželem. Před tímto osudovým setkáním měla Courteney šestiletý vztah s hercem Michaelem Keatonem a krátký poměr se zpěvákem Adamem Duritzem. Ale nakonec definitivně zakotvila u Davida Arquetta, s kterým je šťastně vdaná dodnes, žijí v Kalifornii společně se dvěma psy a dcerou Coco, jejíž kmotrou je Jennifer Aniston.

Courteney byla původně nabídnuta role Susan ve slavném seriálu Zoufalé manželky, ale kvůli těhotenství musela nabídku odmítnout a role tak připadla Teri Hatcher. V současné době se chystá už čtvrtý díl Vřískotu, jehož premiéra se plánuje na příští rok a film slibuje ještě krvavější podívanou, manželé Arquettovi v něm samozřejmě nebudou chybět.

IMDB.com: http://www.imdb.com/name/nm0001073/

Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Courteney_Cox

CSFD.cz: http://www.csfd.cz/herec/530-courteney-cox/

Online-pratele.cz: http://www.online-pratele.cz/top-modelka-monika-courteney-cox/

Štítky: , , ,

| Herci, Osobní život herců | 21. 6. 2010 | Žádný komentář

Zanechte komentář

Online-pratele.cz
RSS kanál - Winseven.cz

Copyright © by hudym.com / 2009 / Vyšechna práva vyhrazena